Witamy na stronie uniwersytetu trzeciegow wieku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej.   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie uniwersytetu trzeciegow wieku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej.

Uniwersytet Trzeciego WiekuPWSW w Przemyślu

14 maja 2019

Uczelnia zdrowia


Szanowni Państwo,

W imieniu Władz Rektorskich Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu pod nazwą „Uczelnia Zdrowia”, które odbędzie się na terenie naszej uczelni w dniu 23. maja 2019 r., w trakcie jubileuszowego X Dnia Nauki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej (Lokalizacja: Strefa Zdrowia, Budynek Kolegium Wschodniego, ul. Książąt Lubomirskich 4)

Dzień Nauki PWSW jest markową imprezą promującą wiedzę naukę i badania w formie pikniku naukowego, w której corocznie uczestniczy ok. tysiąca osób. Wzbogacenie tegorocznego Dnia Nauki PWSW o problematykę promocji zdrowia i zdrowego trybu życia oraz profilaktyki medycznej wynika z coraz większego zainteresowania mieszkańców ww. tematyką. Pierwsza edycja „Uczelni Zdrowia” jest doskonałą okazją do zaprezentowania przez podmioty szeroko rozumianego sektora medycznego swojej oferty naszym studentom, pracownikom uczelni oraz gościom Dnia Nauki PWSW –  szerokiemu gronu mieszkańców  i młodzieży ze szkół średnich z Przemyśla i okolic.

Biorąc pod uwagę planowane uruchomienie studiów na kierunku „pielęgniarstwo” w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej oraz szereg innych działań naukowych takich. m.in. jak międzynarodowe konferencje poświęcone problematyce psychiatrycznej i pielęgniarskiej, a także pozanaukowych tj. akcje honorowego oddawania krwi przez studentów i pracowników we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polskim Czerwonym Krzyżem.

Uczelnia Zdrowia to doskonała okazja do bliższego zapoznania się z tematyką profilaktyki zdrowotnej. Wykonania podstawowych badań, a także przeprowadzenia profesjonalnych konsultacji z najlepszymi specjalistami w regionie

Click to listen highlighted text!